Archive‎ > ‎Season 18‎ > ‎

Teams

The teams below too part in the IGTWCC VIII (S18)
Group 1
Frodsham Koala Bears (GEO)
Beginners Mind RFC (SCO) 
Bromborough (ENG) 
Rab Ragbi Klub (HRV) 
Woodward Chile (CHI) 
Onef (ITA) 

Group 2
The Great Unwashed (ENG) 
Shanghai All Reds (ENG) 
Kiwi Overstayers (ENG) 
ShrimperZone RFC (ENG) 
Steelhead RFC (CAN) 
Shapeshifter (NZL) 

Group 3
Birmingham Tigers (ENG) 
Seoul Raiders (SK) 
Stargazers (ITA) 
Puss In Boots (RSA) 
Paranoid Androids (ENG) 
Targaryen (ITA) 

Group 4
Imperial Stormtroopers (CAN) 
Leinster Racoons (CAN) 
Tri-States RFC (USA) 
Hammer And Sickle (RUS) 
The Titans (ENG) 
Tombo Rugby F.C (AUS) 

Group 5
Hallamshire RUFC (KEN) 
Sumas Storm (CAN) 
Archie Monty RFC (ENG) 
Hammers (NAM) 
Louder (ITA) 
Hunter Valley Tigers (AUS) 

Group 6
Flints RFC (ENG) 
Changwon Pumas (SK) 
Bizzarus XV (ROM) 
Flaminio Runners (ITA) 
Battai Bátor Bulldogok RK (IRE) 
MagnaRomagna (ITA) 

Group 7
Odd Shaped Balls (ENG) 
Basingwerk RFS (WAL) 
Tanga Titans (ENG) 
The HawkieMokies (JPN) 
Shao Lin Sharks (ENG) 
Killarney RFC (IRL) 

Group 8
Pippero's (ITA) 22353
Cricklade Cheetahs (ENG)
Oldham Knights RFC (ENG)
Rc Rahova (ROM)
Stuckeley Rfc (ENG)
Partick Crusaders (SCO)
Group 9
Torelli Sudati (ITA) 
Llareggub RFC (HK) 
Bob's Bruisers (ENG) 
Petria Brno (CZH) 
Derrida's Deconstructors (GEO) 
Cornish Vikings (ENG) 

Group 10
Neath RFC (ENG) 
Sasquatch RFC (CAN) 
Clwb Rygbi Samara (RUS) 
Wroclaw Titans POL) 
Büderich Fire (GER) 
Darryls Duudes (SCO) 

IB Students United (GEO) 
Wirral Wolves (ENG) 
Wom's Warriors (ENG) 
Samurai Red (JPN) 
Busan Marauders RFC (SK) 
Crooked Island (HK) 

Sylvania Warriors RFC (AUS) 
Tr076 (IRE) 
Puff adders (ENG) 
RFG (RUS) 
Ignoranti (ESP) 
Dragoon (ITA) 

Group 13
Nafta (ITA) 
Cipete Bulldogs RFC (AUS) 
Badenoch Banshees (SCO) 
Dallas Warratahs (USA) 
Ivans Warriors (RSA) 
Cobblers (CAN) 

Group 14
Taurine Ravens (AUS) 
Theta (ESP) 
3ème Age (CIV) 
Chickens (SK) 
HSBC Holdings plc (PI) 
Red Nagas RFC (SK) 

Group 15
Delta (RUS) 
An Ríocht - The Kingdom (BEL) 
Mc Lovin (ESP) 
Mohicans (RSA) 
StoneCold Legion (ZIM) 
I Legionari (ITA) 

Group 16
Ramblers FVG (ITA) 
Sochi RC (SCO) 
Earth (ENG) 
Black Swamp RFC (USA) 
Athboy (IRE) 
Dae Fraggles (SK) 
Group 17
Besagne Olympique (BEL) 
Finchampstead Villains (ENG) 
Hazlegrove's Invincibles (ENG) 
Xiridia (ITA) 
Gouna Goons (RSA) 
London Korean (ENG) 

Group 18
Shoot The Piano Player (NLD) 
Taidor's Blues (AUS) 
Tigers Rugby Club (SK) 
Leonicena Rugby (ITA) 
Nights Watch (ROM) 
Silures (WAL) 

Group 19
Team Congo (PI) 
Mount Reynold (ITA) 
Black Stallions (RUS) 
Noir (NZL) 
Pink Dragons (NZL) 
Blind Bearded Dragons (CAN) 

Group 20
Rhino's RFC (HK) 
Woodward Uruguay (URU) 
13th Legion (ROM) 
Weymouth Bay Sharks (ENG) 
Basingwerk Exiles RFC (HK) 
Ellesmere Eels (PNG) 

Group 21
Seoul City Dragons (SK) 
Victoria Newcastle (GER) 
Den Haag Scots (NED) 
Colonial Marauders RFC (PI) 
Archie Monty RFC Abroad (PI) 
Kiwi Understayers (PI) 

Group 22
A.R.C. Aosta (ITA) 
Gryphon's RFC (CRO) 
Ricky Town (HK) 
Subterranean Homesick Aliens (SK) 
The Higgs Bosons (HK) 
Pink Pigs (PI) 

Group 23
Wings Avengers (DE) 
Daegu Devils (SK) 
Orange Silures (NLD) 
High Diamonds (SK) 
Savannah Redemptionists (IVC) 
Barbat (PI) 

Group 24
Bulldogs RFC (HK) 
Moscow Pumas (AUS) 
Nine Dragons (HK) 
Too Long (CAN) 
Wynberg St. Johns (NAM) 
Corinthians (BR)