The Teams below will took part in the IGTWCC XVIII (Season 27). 
CUP GROUPS

Group 1
Barca 
Koodoo Rand Diamond Geezers 
Beginners Mind RFC 
3ème Age 
Puss In Boots 

Group 2
Steelhead RFC 
Hammers 
Shanghai All Reds 
Reading Royals 
Hastings Stormers 

Group 3
Nafta 
Torelli Sudati 
R.C. Grivita 
Kiwi Overstayers 
Berliner Rugby Club 

Group 4
Flat Earth Society 
Chiredzi Hippos 
Tr076 
Perry Pirates 
Norfies 

PLATE GROUPS

Group 5
Badenoch Banshees 
The Titans 
Rab Ragby Klub 
Les Bandits Manchots 
Val-Vartej 

Group 6
Tomitanii 
Onef 
Archie Monty RFC 
RC Habits De Gens 
Stade Francais Paris 

Group 7
Galway French 
Delta 
Cobblers 
Atari Teenage Rugby 
UVU Wolverines 

Group 8
Teachers 
Alpha Company 
Team Gomez 
StoneCold Legion 
I Fanti Da Mar 
BOWL GROUPS

Group 9
Busan Marauders RFC 
PUC 
All Kings 
La Raille de Besagne 
Cornish Vikings 

Group 10
Jedi Knights 
Basingwerk RFC 
Safari Kings 
Pequi Atômico 
Ellesmere Eels 

Group 11
Heimaterde Robins RC 
Naivasha Fires 
Crazy Eye Tarsiers 
Rugby Prato 
Athletic Beer 

Group 12
Caprica Buccaneers 
Taidors Black Cats 
Mohicans 
Bob's Bruisers 
Quer Berz 

SHIELD GROUPS

Group 13
Den Haag Highlanders 
Silverbacks 
Kiwi Understayers 
Westmen 
Pen-y-banc Tigers 

Group 14
Samurai Bulldogs RFC 
Wannabees 
Black Swamp RFC 
High Diamonds 
Seoul City Dragons 

Group 15
Sochi RC 
Victoria Newcastle 
Toruks P.S. 
Cthulu Rugby 
Nanjing RFC 

Group 16
Monte Carlo Martinis 
Busan Tigers 
The Fire RFC 
Raionkingu 
Stade_Vaillant 
VASE GROUPS

Group 17
Weymouth Bay Sharks 
ArchieMonty RFC Abroad 
Hairless Wonders From Africa 
Bats RFC 
The Slashers 

Group 18
Barbat 
Quade Cooper-Dan Carter RFC 
Gouna Goons 
Delta Force RFC 
Silures 

Group 19
Trailer Park Boys 
Byron Bay DropBears 
Mount Reynold 
Venice Lions Rugby 
Axes 

Group 20
Hevea 
TooLong 
A.R.C. Aosta 
Irons 
Wynberg St. Johns 

PLAQUE GROUPS

Group 21
Muleria Matta 
Borracharia Do José Wilker 
Griffons RFC 
ANC Youth League 
Orange Silures 

Group 22
Cheetah RC 
Aberystwyth Wanderers 
Kemp Town Queens 
Choppers Champions 
Dads Army 

Group 23
The Jellyfish 
The Higgs Bosons 
Sibiu Raccoons 
MT Julian Marlins 
Muzziga Surda 

Group 24
Auckland Katipos R.F.C. 
Woestyn Manne 
Bulldog Rugby Club 
Zakjyucung Dik Fus 
Kettie XV